Dlaczego warto budować domy murowane i co sprawia że cieszą się tak dużą popularnością.

 

Wybór technologii

Zanim zdecydujemy się na budowę domu warto zastanowić się nad wyborem technologii. W Polsce największą popularnością cieszy się technologia murowana. Ciężka i solidna konstrukcja daje domownikom poczucie bezpieczeństwa na długie lata. Materiały wykorzystywane do wznoszenia domów murowanych są trwałe i odporne na niekorzystne warunki.

Projekt budowlany

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych projektów budowlanych. W technologii murowanej ceny ich są bardzo atrakcyjne.

Cechy termiczne domów murowanych

Domy murowane posiadają dużą akumulacyjność cieplną, dzięki czemu zmiany temperatur na zewnątrz nie są tak mocno odczuwalne. Latem ściany domu chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się za dnia. Zimą nagrzane mury i stropy znacznie dłużej utrzymują w domu w miarę stałą temperaturę wnętrza, po wyłączeniu ogrzewania.

Akustyka domu murowanego

Tradycyjne mury są bardzo odporne i dobrze tłumią hałasy. Spośród technologii murowanych najlepszą izolacyjność akustyczną zapewnia ściana z ciężkich bloczków silikatowych ocieplona wełną mineralną

Nowoczesne technologie domów murowanych

Coraz większą popularnością cieszą się domy murowane także z keramzytu – prefabrykacja. Główny powód to bardzo krótki czas ich budowy w zaledwie 3 miesiące dom parterowy od przywozu gotowych elementów na plac budowy zostaje wybudowany.

Co jeszcze jest ich dużą zaletą?

  1. Keramzyt reguluje parametry fizykochemiczne wewnątrz domu, co wpływa korzystnie na zdrowie i dobre samopoczucie jego mieszkańców,
  2. Wilgoć? Mróz? Kwasy? Korozja biologiczna? Grzyby, pleśń? Te problemy nie dotyczą ścian z keramzytu.
  3. Ściany ceramiczne są w 100% niepalne, minimalizując do zera ryzyko pożarów,
  4. Ściany z keramzytu akumulują ciepło, dzięki czemu mieszkańcy domu nie odczuwają zmian temperatury wewnątrz budynku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

top